Co se děje

Festival Living History 2013

Vážení přátelé šermíři, členové vojenskohistorických spolků a klubů, řemeslníci časem ztracených řemesel a všichni ti, kteří se zabýváte historií nejenom válečnou. Máme možnost prezentovat svou práci a koníček sami mezi sebou i pro laickou veřejnost, která o nás ví velice málo.  Známe se jen mezi sebou a s řemesly odpovídající době, které se věnujeme a tak se pokusme společně zrealizovat myšlenku našeho prvního setkání se a předvést svou práci a celoživotní zájem spojený s historií. Přidejte se k nám a podpořte myšlenku Festivalu Living History 2013. Festival se bude konat na zámku v Brandýse nad Labem (15 km od Prahy směrem na severovýchod.)                                       

Datum konání festivalu: 2. 3. 2013

Pravidla účasti:

8. INDIÁNSKÁ VÝSTAVA

Junák, středisko Perun Litvínov ve spolupráci s Euroindiány Vás zvou na 8. INDIÁNSKOU VÝSTAVU

na které můžete mimo jiné vidět: - repliky oblečení, zbraní a každodenních potřeb

  • modelově zpracovanou architekturu
  • původních obyvatel Sev. Ameriky
  • ukázky prací které byly součástí indiánského života
  • ukázky tanců a písní

Pro zájemce je zajištěn odborný výklad, kde se můžete dozvědět, jak žili původní obyvatelé Severní Ameriky dříve a jak žijí Indiáni v Čechách.

Výstava se bude konat v aule Scholy Humanitas Ukrajinská ulice v Litvínově ve dnech : 16.1. - 22.1.2012 Každý den od 8.00 do 18.00 hodin.
Jednotné vstupné: 20,- kč
 

Originál pozvánky je zde.

Fotografie z minulých ročníků:

Seminář historie odívání - Trutnov 12- 13. října 2010

Seminář historie odívání Trutnov 2010

Vážení přátelé historie,
Dovolujeme si vás pozvat na třetí setkání amatérských zájemců o dobové oděvy - Seminář historie odívání konaný na České lesnické akademii v Trutnově ve dnech 12 - 13. října 2010. (http://seminarhistorie.wz.cz/index.htm)

Náplní akce budou přednášky zaměřené na středověk a renesanci, dílna textilních technik a diskuzní okénko nad realizacemi oděvů. Pro podrobnější informace navštivte, prosím, stránku s programem (http://seminarhistorie.wz.cz/program.htm)

Pokud vás akce zaujala a máte zájem se jí zúčastnit, vyplňte, prosím, on-line přihlášku (http://seminarhistorie.wz.cz/prihlaska.htm)

S pozdravem

kolektiv pořadatelů

 

Výstava "Z truhel nejnádhernější šat"

Výstava Muzea Jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Muzea J.A. Komenského v Uherském Brodě provádí návštěvníka historií módy od 13. do 18. století, tedy od gotiky přes renesanci a baroko až k rokoku. K vidění jsou realizace nádherných oděvů panovníků a šlechticů, jaké se nosily na evropských dvorech a jak se je podařilo autorům vytvořit podle vyobrazení, písemných zmínek a dalších pramenů. Expozice je doplněna přehledem vývoje evropské módy i podrobnými popisy vystavených oděvů i historických textilních technik. Autory jsou amatérští badatelé v oblasti historie odívání – Martina a Martin Hřibovi, Hanka Polášková Wincorová, Vladimíra a Petr Vodovi.

Minuteman 2006

Letošní ročník Minutemana byl v režii Hanze a Malamuta. Ta kombinace dávala jistý prostor pro překvapení a jak jsme se všichni přesvědčili, bylo ho využito. Nutno také zmínit, že předpověď počasí, přesto, že se oteplilo, nebyla zrovna lichotivá. Aspoň já si teda ve dvacetistupňových mrazech moc nelibuji.

Zpráva o OH sraze 2005

Letošní první sraz příznivců oživené historie se uskutečnil o víkendu 30. září - 2. října 2005 v Horním Vítkově u Chrastavy na staveništi repliky románského velmožského dvorce (Wothanburg). Jako hlavní téma srazu bylo zvoleno vojenství a vojenské tábory a ležení

 

Oficiální program srazu proběhl v sobotu odpoledne a nabídl přítomným zájemcům z řad aktivních účastníků i nekostýmovaných diváků četné zajímavé „odborné“ podněty.

Subscribe to Co se děje