Festival Living History 2013

Vážení přátelé šermíři, členové vojenskohistorických spolků a klubů, řemeslníci časem ztracených řemesel a všichni ti, kteří se zabýváte historií nejenom válečnou. Máme možnost prezentovat svou práci a koníček sami mezi sebou i pro laickou veřejnost, která o nás ví velice málo.  Známe se jen mezi sebou a s řemesly odpovídající době, které se věnujeme a tak se pokusme společně zrealizovat myšlenku našeho prvního setkání se a předvést svou práci a celoživotní zájem spojený s historií. Přidejte se k nám a podpořte myšlenku Festivalu Living History 2013. Festival se bude konat na zámku v Brandýse nad Labem (15 km od Prahy směrem na severovýchod.)                                       

Datum konání festivalu: 2. 3. 2013

Pravidla účasti:

  1. Chceme pouze řemeslníky, nikoliv překupníky.   Pokud to bude jen trochu možné, budeme rádi, když budete své řemeslo nejen ukazovat v podobě hotových výrobků, ale předvedete své šikovné ruce v praxi divákům.
  2. Trváme na kostýmové povinnosti, ovšem s ohledem na roční období nebudeme nikoho vyhazovat kvůli gumovým podrážkám, či pleteným rukavicím.
  3. Řemesla, která svou povahou vyžadují práci v teple, budou umístěna uvnitř budov zámku.
  4. Místo k přespání pro řemeslníky bude zajištěno, stejně jako parkovací místa. Karimatky a spacáky samozřejmě s sebou.
  5. Vzhledem k dobrovolnému vstupnému, nezaručujeme proplacení cestovních nákladů (benzínu, nafty). Budeme se však snažit alespoň o částečné proplacení nejvzdálenějším účastníkům.
  6. Taktéž my nebudeme požadovat žádné poplatky.
  7. Dobová datace akce je široká – pravěk až 19. Století. Podmínkou je dobovost toho kterého řemesla a kvalita jeho předvádění.
  8. Přihlášky je nutno doručit do konce roku 2012. Na později doručené přihlášky nebude brán zřetel.
  9. Realizační tým si vyhrazuje právo nepřijmout účastníky nebudící důvěru, či nerespektující ideu této akce.

Přihlášky s prosím zasílejte na e-mail: lhfestival(zavináč)seznam.cz

Těšíme se na Vás

Autor: Bobr de Bobrow