Publikování na livinghistory.cz

HlavaKdyž jsme před několika lety řešili jako sdružení (Curia Vítkov) naši vlastní webovou prezentaci, byli jsme nakonec postaveni i před problém s jejím umístěním. Ne, že by už tehdy nebyly k dispozici free webhostingové služby, ale buďto to znamenalo mít na stránkách nevkusné reklamní banery, nebo nabízené spektrum služeb nevyhovovalo zcela našim představám. Poté co jsme nakonec registrovali i doménu curiavitkov.cz, bylo jasno – chceme aby naše prezentace vypadala profesionálně.
Později jsme si ale uvědomili, že je více skupin, které podobně jako my hledají relativně kvalitní podmínky webhostingu. Od myšlenky k realizaci nakonec nebylo tak daleko a po registraci domény livinghistory.cz byl nabídnut prostor pro prezentaci několika blízkým skupinám. Časem nás ještě napadlo rozšířit možnosti serveru o místo, které by umožnilo sdílení zkušeností a informací mezi skupinami s podobným přístupem k oživování historie – redakční systém na livinghistory.cz.
V tomto článku se pokusím přiblížit některé možnosti, které s sebou přináší nový server livinghistory.cz a to jak publikování v rámci redakčního systému tak i případné umístění webové prezentace pod doménou livinghistory.cz.

Publikování prezentace

Jak už bylo zmíněno, rádi bychom také poskytli prostor zájemcům o umístění webové prezentace. Můžeme nabídnout hostování pod doménou livinghistory.cz, emailové adresy a další. Na technických parametrech a detailních podmínkách se můžeme dohodnout až v případě reálného zájmu. I tady ovšem máme nějaké podmínky, takže než se nám ozvete, zkuste si sami odpovědět jestli jim vyhovíte.

  • prezentovaná skupina se aktivně věnuje living history
  • obsah prezentace je v souladu s dosavadním stavem poznání historie
  • o umístění na doménu a případném zrušení konta rozhoduje redakční rada
  • prezentované informace by měly být buďto původní, nebo neodporovat autorskému zákonu

Tyto podmínky se týkají především formy a obsahu, následující bod vnímejte spíše jako doporučení, nicméně vzhledem k celkovému pojetí serveru je i tomuto bodu přikládán význam

  • vzhledem k důrazu na informační obsah prezentace, je kladen rovněž důraz na její dostupnost co nejširšímu spektru návštěvníků a zájemců, z tohoto důvodu jsou preferovány prezentace vytvořené v souladu s otevřenými standarty

Toliko k pojetí a naší představě o budoucnosti serveru. Uvítáme jakékoliv dotazy nebo připomínky – ať už v komentářích pod článkem, nebo ve fóru.

Kategorie